Pozostaje Wiara!

IMG_6814Przed płocką Wisłą ostatnia i najważniejsza potyczka w tym sezonie – walka w finale play-off Mistrzostw Polski! Skład finałowej pary nie jest niespodzianką, a Iskra Kielce pewnie kroczy po 12 tytuł mistrzowski. To piąte z rzędu spotkanie tych zespołów w finale Mistrzostw Polski. W sezonie 2010/2011 to Nafciarze triumfowali, by przez kolejne trzy lata przeglądać się złotym medalistom z Kielc z drugiego stopnia podium. Czy mocno faworyzowanym szczypiornistom z Kielc uda się „ukraść’ choć jeden mecz? Czy zdziesiątkowana Wisła stawi godnie czoła w tej batalii? (foto: Bartosz Sobiesiak)

Iskra Kielce to obecnie – jak twierdzą komentatorzy – jedna z najlepszych drużyn w Europie. Jedenastokrotny zdobywca najcenniejszego tytułu w Polsce jest głodny dalszych sukcesów i zapowiada bezwzględną walkę z Nafciarzami. Najbliższe dwa spotkania zostaną rozegrane w kieleckiej Hali Legionów, a cała rywalizacja będzie się toczyć do trzech zwycięstw. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w sobotę o godz. 17:30, drugie spotkanie w niedzielę o godz. 20:00. Zespół Talanta Dujszebajewa nie ma tak trudnej sytuacji kadrowej jak Wisła, gdyż w Kielcach może zabraknąć jedynie Zeljko Musy, a reszta zespołu jest w pełni zdrowa i gotowa do gry.

Wisła Płock to siedmiokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski. W tym sezonie Nafciarze mierzyli się z Iskrą Kielce trzy razy, trzy razy przegrywając: 22:35, 30:27, 26:23. Niestety od długiego czasu nie potrafią stawić czoła aktualnym Mistrzom Polski przegrywając spotkanie za spotkaniem. Niestety i tym razem płocczanie nie są faworytem, a to głównie z powodu olbrzymich kłopotów kadrowych. Ostatnia kontuzja Mariusza Jurkiewicza obiła się szerokim echem w całym środowisku handballowym. Oprócz playmakera Wisły nie zobaczymy w tych finałach Mateusza Piechowskiego, Miljana Pusicy, Tiago Rochy i być może Ivana Nikcevica. Nieoficjalnie mówi się, że Nemanja Zelenović i Adam Wiśniewski mają zagrać już w sobotę, co jest świetną informacją w kontekście innych osłabień.

Mimo tak tragicznej sytuacji pozostaje wiara i walka do końca. Niestety harmonogram tych rozgrywek nie ułożył się najlepiej, mimo tego apelujemy do prawdziwych kibiców o doping i wsparcie! Wszystkie mecze pokaże PolsatSport.

16.05 godz. 17:30
17.05 godz. 20:00
21.05 godz. 18:00

22.05 godz. 18:00  (ew.)
24.05 godz. 17:30  (ew.)

 

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika