PP: Final Four – Ostateczne starcie

IMG_2789Przed nami święto piłki ręcznej i okazja do zdobycia pierwszego trofeum w tym sezonie. Już w najbliższy weekend, 25-26 kwietnia na warszawskim Torwarze zostanie rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski. W zawodach wystąpią cztery zespoły, a tylko jeden zdobędzie Puchar Polski. Czy Nafciarze po siedmiu latach zdobędą długo oczekiwany – jedenasty Puchar kraju? (foto: Bartosz Sobiesiak)

Final Four Pucharu Polski to okazja dla wszystkich drużyn na zdobycie pierwszego tytułu w sezonie. Z uwagi na fakt, że turniej rozgrywany jest na neutralnym terenie teoretyczne szanse na trofeum ma każdy z czwórki finalistów. Wisła Puławy, Pogoń Zabrze, Iskra Kielce i Wisła Płock będą walczyły o medale przez dwa dni. Półfinałowe pary spotkają się w sobotę: puławianie zagrają z Nafciarzami, a obrońcy Pucharu z Górnikami z Zabrza. Te mecze wyłonią finalistów, którzy w niedzielę zagrają o wszystko.

Terminarz Turnieju Final4:

Sobota 25.04.2015

Iskra Kielce — Pogoń Zabrze godzina 17:30
Wisła Płock — Wisła Puławy godzina 20:00

Niedziela 26.04.2015

Mecz o 3 miejsce godzina 15:00
Finał godzina 17:30

Z pewnością wszyscy myślą już o finale, gdzie powinni stanąć naprzeciwko siebie Wisła i Iskra, ale są do rozegrania jeszcze mecze półfinałowe. By układ pary finałowej wyglądał jak w zeszłym roku trzeba w pełni skoncentrowanym podejść do sobotniego starcia. W pełni skoncentrowana Wisła ma podstawy by odebrać Puchar Polski z rąk kieleckiej Iskry. W tej walce może pomóc ogromna rzesza fanów, która wybiera się na Torwar by wspierać Dumę Mazowsza. 49 edycja tych rozgrywek ma dodatkowy smak, Wisła wygrywając PP zrówna się z Iskrą Kielce w ilości tych zdobytych tytułów. Warto przypomnieć również, że samo trofeum zmieniło wygląd i jako pierwsze w historii może trafić właśnie do Płocka. Emocje zatem gwarantowane, a walka nieunikniona.

Do płockiej drużyny po kontuzji mają wrócić Ivan Nikcević i Valentin Ghionea natomiast dalej pod znakiem zapytania stoi występ Tiago Rochy oraz Zbigniewa Kwiatkowskiego. Trzymamy kciuki za wszystkich Nafciarzy i niech puchar trafi do Płocka. Transmisję z turnieju pokaże stacja Polsat Sport.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika