Przygotowania do sezonu 18/19 rozpoczęte!

W miniony poniedziałek Nafciarze, podobnie jak większość zespołów z Superligi, wznowili treningi po przerwie wakacyjnej. Pierwsze tygodnie to przede wszystkim praca nad przygotowaniem fizycznym zawodników czyli sporo siłowni i biegania. Dopiero pod koniec drugiego tygodnia sierpnia rozpoczniemy gry sparingowe, w których w tym roku mierzyć będziemy się głównie z rywalami z krajowego podwórka. Wyjątkiem będzie gra pokazowa z mistrzem Węgier i ewentualna możliwość sprawdzenia się z zespołem z Ukrainy podczas turnieju w Kaliszu czy w Puławach. Pełen plan gier prezentuje się następująco:

11 sierpnia – Gwardia Opole

17 sierpnia – MOL-Pick Szeged

17-19 sierpnia – Szczypiorno Cup w Kaliszu

24-25 sierpnia – turniej w Puławach

Przygotowania rozpoczęli wszyscy zawodnicy w tym przechodzący rekonwalescencję po operacjach Nemanja Obradovic i Tomasz Gębala. Ten pierwszy trenował niemal na pełnych obrotach co daje pewne nadzieje, że już od początku sezonu będzie można na niego liczyć. W przypadku Tomka końcówka roku to pierwszy możliwy acz mało realny termin powrotu na boisko. Raczej należy zakładać, że młodszy z braci Gębala nie wróci na parkiet wcześniej niż po przerwie zimowej.

Trzymamy kciuki aby przygotowania przebiegły zgodnie z założeniami tak abyśmy już we wrześniu pokazali nową jakość zespołu przekonującymi zwycięstwami na parkiecie!

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika