Przystawka przed daniem głównym…

1656209_673220956074230_290435422_nNa trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Nafciarze podejmą u siebie Stal Mielec. Wynik spotkania nie wpłynie na sytuację w czołówce tabeli PGNiG Superligi. Przed 20. kolejką wszystko wydaje się być jasne. O Mistrzostwo Polski powalczą: Wisła – która ma 9 punktów straty do prowadzącej Iskry,  Wisła Puławy oraz Pogoń Szczecin, której po piętach depczą zabrzanie. (foto: pawi.pl)

Czy mecz ze Stalą, to spotkanie o przysłowiową „pietruszkę”? Wszystko wskazuje na to, że nie do końca. Spotkanie w Orlen Arenie będzie generalnym sprawdzianem przed przyjazdem MKB-MVM Veszprém. Ostatni mecz z Iskrą w Kielcach potwierdził różnicę poziomów obu drużyn. Jak wiadomo Węgrzy prezentują podobny poziom do kielczan, co potwierdza z kolei strata tylko 3 punktów w swojej grupie Ligi Mistrzów.

Mielczanie przyjeżdżają do Płocka w najmocniejszym składzie zapewniającym twardą walkę przez całe sześćdziesiąt minut. Jak mówią zawodnicy z Mielca, będą walczyć by zapewnić sobie pewny udział w potyczkach o miejsca pięć-osiem Mistrzostw Polski. Nafciarze podobnie jak w ostatnim spotkaniu zagrają bez Zbigniewa Kwiatkowskiego, Nikoli Eklemovicia, Pawła Paczkowskiego i Łukasza Całujka.

Mimo takiego osłabienia płocczanie powinni łatwo potwierdzić swoją wyższość nad Stalą Mielec. Wskazują na to dotychczasowe wyniki między obiema drużynami. Mielczanie nie wygrali z płocką Wisłą od kilkunastu lat! W tym sezonie Stal i Wisła spotykały się tylko raz, gdzie w hali w Mielcu wygrali Nafciarze (28:30).

Trudno nie wspomnieć o ostatnim meczu płocczan w Superlidze. Z pewnością wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć występ naszych zawodników w Kielcach. Miejmy jednak nadzieję, że całe to zamieszanie jest początkiem czegoś dobrego, że forma dopiero przyjdzie i nawiążemy równorzędną walkę z MKB-MVM Veszprém. Pokażmy zawodnikom, że cały czas mogą liczyć na swoich fanów! Potrzebujemy mocnego zwycięstwa!

Jutrzejszy mecz transmitować będzie Polsat Sport. Transmisja rozpocznie się od godziny 18:00.

Zapraszamy wszystkich do Orlen Areny by dopingować z całych sił naszą Wisełkę!

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika