Puchar Polski na start!

IMG_4809To już końcówka zmagań Nafciarzy w kończącym się roku 2014. Zostały nam jedynie dwa spotkania do rozegrania. Jutrzejszy sprawdzian to z pewnością nie będzie „spacerek”. Wisła po raz kolejny zmierzy się z Pogonią Szczecin na ich gorącym terenie, lecz tym razem w 1/8 Pucharu Polski. Czy Portowcy wyciągnęli wnioski z ostatniego starcia? Czy Wisła uskrzydlona sobotnią wygraną na FC Barceloną będzie miała siły by walczyć na krajowym podwórku? (foto: Bartosz Sobiesiak)

Ćwierćfinał zapewnili już sobie szczypiorniści Iskry Kielce wygrywając z elbląskimi „meblami”. Portowcy po porażkach z Wisłą i Iskrą będą chcieli wykorzystać szansę jednego zwycięstwa, które premiuje ich awansem do ćwierćfinału. Szczecinianie wybiegną z Michałem Bruną w składzie. Bruna w ostatnim meczu z Wisłą nie wystąpił z powodu czerwonej kartki. Nie zobaczymy po raz kolejny Wojciecha Zydronia, Pawła Krupy, Mateusza Zaremby, Patryka Walczaka, Lecha Kryńskiego i Mateusza Kowalskiego.

Nafciarze po raz kolejny jadą do Szczecina w roli pewnego faworyta, choć to właśnie pojedynek między Pogonią, a Wisłą wydaje się być najciekawszym w tej fazie rozgrywek Pucharu Polski. Morale zespołu chyba jeszcze nigdy nie były tak wysokie. Pewność i świadomość wygrywania na najwyższym europejskim poziomie powinno pomóc Wiśle w rozprawieniu się z rywalem znad morza. Tradycyjnie już niestety nie zobaczymy w składzie Nafciarzy kontuzjowanego Miljana Pusicy. Mamy jednak nadzieję, że szansę w bramce po raz kolejny dostanie młody Adam Morawski dając odpocząć Marcinowi Wicharemu i Rodrigo Corralesowi.

Mecz 1/8 Pucharu Polski odbędzie się 10 grudnia o godzinie 18:00 w Arenie Szczecin. Informacje na temat spotkania znaleźć będzie można na naszych serwisach Twitter i Facebook.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika