Sparingpartner – Nielba

_MG_7331Na półmetku sezonu Nafciarze wybierają się do Wągrowca, by w 12 kolejce PGNiG Superligi zmierzyć się z beniaminkiem i zarazem ostatnią drużyną tabeli. Przed arcyważnym spotkaniem z FC Barceloną powinien być to jedynie trening dla płockiej Wisły. Czy Manolo Cadenas wykorzysta to spotkanie w celu przećwiczenia schematów taktycznych? Czy wynik jest w tym spotkaniu najważniejszy? (foto: Bartosz Sobiesiak)

Wydaje się, że Nielba to przeciwnik do bicia. Nie można jednak zlekceważyć ambitnych u siebie wągrowczan, a z głową podejść do wykorzystania tego meczu jako próby generalnej przed meczem z Barceloną. Nielba Wągrowiec to obecnie dwunasta drużyna Superligi. Zespołowi z wielkopolski udało się zgromadzić jedynie dwa punkty, przegrywając przy tym aż dziesięć razy. W pierwszym spotkaniu między obiema drużynami, Nielba musiała uznać wyższość Wisły przegrywając 33:26.

Nikt nie dopuszcza innego scenariusza jak ponowna wygrana Nafciarzy. Przydałby się odpoczynek i zebranie sił naszych kluczowych zawodników na sobotnie spotkanie z dumą Katalonii. Jak zdecyduje sztab szkoleniowy dowiemy się pewnie w dniu meczu. Istotne jest by nie złapać niepotrzebnych kontuzji i po prostu wygrać mecz z cyklu tych, które muszą się odbyć.

12 kolejka PGNiG Superligi zaplanowana jest na 3 grudnia na godzinę 18:00 w hali w Wągrowcu.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika