Spotkanie z zarządem klubu

98ac07fd8036b65aa0c1bdf3ca0d29a3W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie przedstawicieli Płockiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej i kibiców z zarządem klubu SPR Wisła Płock oraz trenerem Manolo Cadenasem. Głównym tematem wczorajszych rozmów były ostatnie wyniki osiągane przez niebiesko-biało-niebieskich.

Zgodnie z ustaleniami na podstawie, których trener Manolo Cadenas parafował swój kontrakt w połowie zeszłego roku, Hiszpan ponosi pełną odpowiedzialność za wyniki drużyny, a ostatnie porażki traktuje jako swoją osobistą porażkę. Selekcjoner reprezentacji Hiszpania wymaga od swoich podopiecznych sto procent zaangażowania w każdym spotkania i stara się wykrzesać z każdego zawodnika maksimum jego możliwości. Zespołowi z uwagi na zbliżającą się najważniejszą część sezonu zostały zaaplikowane w ostatnim czasie bardzo ciężkie jednostki treningowe, które mają w odpowiedni sposób przegotować zawodników do decydujących bojów. Oczywiście nie może być przyzwolenia na takie wyniki jakie zespół osiągał w ostatnim czasie, a kilka kontuzji nie powinno rzutować na jego postawę. Trener i zarząd klubu przeprowadzili szereg rozmów z każdym zawodnikiem z osobna i przedstawili swoje opinie na temat ich dyspozycji, która w kilku przypadkach jest delikatnie mówiąc „daleka od ideału”. Szkoleniowiec zapewnił nas, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby zespół osiągał jak najlepsze wyniki i poprawił swoją sytuację.

Wszyscy zawodnicy znajdujący się kadrze Wisły Płock znają swoją przyszłość i wiedzą jakie plany w stosunku do ich osoby ma zarząd SPR Wisła Płock i sztab szkoleniowy. Część zespołu o której przydatności na kolejne sezony zadecydował Manolo Cadenas podpisał już kontrakty, a reszta parafuje je w niedalekiej przyszłości.

Gra w Wiśle ma być wyróżnieniem, a nie przystankiem w drodze do lepszego klubu. Szukamy zawodników z charakterem o odpowiednich umiejętnościach którzy będą walczyć za ten klub i kibiców. – powiedział Manolo Cadenas

Do klubu w przerwie wakacyjnej dołączy maksymalnie sześciu nowych graczy. Umowy z wytypowanymi przez trenera zawodnikami są bliskie finalizacji, a informacja o zakontraktowaniu poszczególnego gracza zostanie podana do publicznej wiadomości kiedy każda ze stron zdecyduje, że aktualnie jest idealny moment na upublicznienie takiej wiadomości. Klub oczywiście cały czas pilotuje wydarzenie na mapie europejskiego handball’a, a decyzje o przydatności każdego zawodnika weryfikuje trener, który ma świadomość jakim budżetem transferowym dysponuje i podejmuje ostateczną decyzję. Świadomie nie naciskaliśmy trenera ani zarządu klubu by usłyszeć odpowiednie przymiarki transferowe, aby uniknąć dodatkowych spekulacji. Sezon trwa i uważamy, że na tym powinniśmy się skupić.

Finanse klubu są stabilne. Umowa ze sponsorem strategicznym został parafowana przed rozpoczęciem aktualnego sezonu do końca czerwca 2016 roku. Zarząd w dalszym ciągu poszukuje nowych źródeł i możliwości zdobywania środków na prowadzenie działalności, a PKN Orlen jest otwarty na współpracę z nowymi partnerami biznesowymi i nie będzie utrudniać klubowi pozyskiwania nowych sponsorów.

Dodatkowo na spotkaniu zostało poruszonych kilka aspektów na temat przyszłości funkcjonowania klubu oraz jego wizji rozwoju. Zarząd zamierza dołożyć wszelkich starań, aby drugi zespół w kolejnych rozgrywkach wywalczył awans do pierwszej ligi i był automatycznym zapleczem dla pierwszego zespołu, gdzie ogrywaliby się młodzi zawodnicy. W niedługim czasie brand Wisły pojawi się w kilku nowych lokalizacjach u dużych partnerów biznesowych.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika