Stenmalm i Szita Nafciarzami  

Nareszcie wyjaśniła się niewiadoma jeśli chodzi o obsadę lewej połówki w przyszłym sezonie. Klub oficjalnie ogłosił dziś, że nowymi zawodnikami Wisły zostali Zoltan Szita i Philip Stenmalm. Życzymy powodzenia i samych sukcesów w niebiesko-biało-niebieskich barwach!

foto: sprwislaplock.pl

Zoltan Szita związał się z nami dwuletnim kontraktem z tym, że w pierwszym roku będzie występował na zasadzie wypożyczenia z drużyny Veszprem, z którą ma obowiązujący jeszcze przez rok kontrakt.  Węgier jest młodym dwudziestojednoletnim zawodnikiem. Nie jest typem bombardiera zdobywającego wiele goli chociaż w tym sezonie błysnął skutecznością w kilku spotkaniach pucharu EHF. Jak sam siebie charakteryzuje skupia się na grze zespołowej przez co dość często asystuje przy golach zdobywanych przez kolegów z drużyny. W tym sezonie został wybrany najlepszym leworozgrywającym ligi węgierskiej także mimo młodego wieku jest to gracz o sporym potencjale. Co ważne miał okazję współpracować już z trenerem Sabate i właśnie trenera wymienia jako jeden z głównych czynników, dla których zdecydował się na przenosiny do Płocka. Oby współpraca okazała się owocna a Wisła miała z niego pożytek w najbliższych sezonach!

foto: Michal Domnik

Drugim z potwierdzonych dziś przez klub nowych zawodników jest Philip Stenmalm.  Pochodzący ze Szwecji dwudzestosiedmioletni  zawodnik jest nieco bardziej doświadczony – miał choćby okazję zagrać w reprezentacji narodowej. W czasie swojej dotychczasowej kariery miał już okazję występować poza granicami swojego rodzinnego kraju – był w Danii, Hiszpanii oraz Francji. W tej ostatniej miał zdecydowanie najsłabszy sezon i nie ma co się oszukiwać w Wiśle będzie próbował się odbudować. Niepokoją nieco krążące informacje o nie do końca wyleczonym barku ręki rzucającej zawodnika, mamy jednak nadzieję, że problemy te nie przeszkodzą zawodnikowi w pokazaniu pełni możliwości. Philip to zawodnik o nieco innej charakterystyce niż Zoltan. Skupia się przede wszystkim na rzutach z drugiej linii, do tego jest niezłym obrońcą. Jeśli tylko ominą go problemy zdrowotne to powinien stanowić solidne wzmocnienie naszego zespołu.

Jednocześnie klub poinformował, że są to ostatnie wzmocnienia zespołu na nadchodzące rozgrywki. Skład może jeszcze zostać uzupełniony przez gracza(y) z drugiej drużyny Wisły. W szerokiej kadrze pierwszego zespołu pozostać mają Paweł Kowalski i Damian Woźniak, nie jest jasne czy znajdzie się miejsce dla Krystiana Wołowca i Aleksa Olkowskiego.

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika