Subiektywnie pisane (9): Wisła Płock łączy ludzi…

w-i_lm_40

Wisła Płock to nie tylko sfera sportowa. Nie tylko emocje na hali, radość po zwycięstwach, gorycz porażki, nerwy po nietrafionym karnym, uwielbienie przeciwnika z Kielc, duma z występów w Lidze Mistrzów, picie piwa w przerwie. Wisła to coś więcej… Dla jednych sposób na życie, dla innych rozrywka, dla kolejnych jakiś tam tylko przerywnik między pracą, a kąpaniem dzieci i narzekaniem żony, jeszcze następni na mecze chodzą od lat, choć właściwie sami nie wiedzą po co, może bardziej z przyzwyczajenia, żeby odreagować i wyżyć się na hali, a nie na własnym psie po powrocie do domu (foto: skibek.pl).

Wszyscy musimy jednak pamiętać, że Wisła Płock jako klub, jako dobro nas wszystkich, czyli ludzi z nią się utożsamiających pełni ogromnie ważną misję społeczną, zbiera wokół siebie ludzi najróżniejszych, o różnym statusie materialnym, różnym pochodzeniu, poglądach, światopoglądach a jednocześnie ma nadzwyczajną możliwość łączenia ludzi w jednym miejscu, wokół wspólnych myśli, idei i przekonań.

Jest nam niezmiernie miło, że nasz serwis przy ogromnej aprobacie, rozumieniu i autentycznej trosce o wypełnianie społecznej misji, jaka idzie w parze z działalnością sportową klubu, może wspierać Sekcję Piłki Ręcznej Wisła Płock w działaniach pozasportowych, które realizowane są/będą pod hasłem z tytułowej strony klubu: Wisła Płock łączy ludzi.

Już wkrótce wraz z Zarządem Klubu, serwis Nafciarze.info podejmie drugą (a na pewno nie ostatnią) po charytatywnych licytacjach koszulek próbę pokazania, jak ważny jest dla nas drugi człowiek, jego potrzeby, pragnienia, marzenia, jak ważny jest dla nas kibiców, dla Zarządu, wszystkich nas związanych z płockim środowiskiem piłki ręcznej uśmiech drugiego człowieka. Człowieka, któremu w codziennym życiu często brakuje powodów, by się uśmiechać, który został często boleśnie doświadczony przez los, a który przecież nadal zasługuje na wiele więcej niż ból, łzy, samotność, czy ubóstwo.

Lada chwila wraz z SPR Wisła Płock postaramy się umilić czas dzieciom z okolicznego domu dziecka, bo jak wiele te dzieciaki w swoim życiu przeszły, wiedzą tylko one. Ich uśmiech po meczu Wisły, spotkaniu z piłkarzami będzie dla nas wszystkich najlepszą nagrodą, bo każdy zasługuje na dzień odrobinę chociaż lepszy od wczorajszego, a przecież Wisła Płock łączy ludzi… wokół tego, co w życiu najcenniejsze…

Podgór

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika