SZERYF PONOWNIE NAFCIARZEM!

marcin_lijewski_768x0_rozmiar-niestandardowy

Po tygodniach spekulacji i niepewności Marcin Lijewski podpisał w dniu dzisiejszym kontrakt z płockim klubem. Popularny Szeryf związał się z Wisłą na rok z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Były zawodnik HSV Hamburg został w dniu dzisiejszym zaprezentowanym przedstawicielom mediów na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w płockim Ratuszu. W spotkaniu poza nowym zawodnikiem uczestniczyli prezes Robert Raczkowski, wiceprezes Artur Zieliński oraz Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

„Opłacało się czekać. To pierwsza z odsłon, chyba najbardziej utytułowany zawodnik w polskiej piłce ręcznej” – powiedział prezes SPR Wisła Płock Robert Raczkowski.

Po wielu perturbacjach, Marcin Lijewski jest dopiero drugim zawodnikiem, który zasilił szeregi płockiej siódemki przed zbliżającym się sezonem 2013/2014. Dla popularnego Szeryfa będzie to druga przygoda z płockim klubem. Poprzednio występował w niebiesko-biało-niebieskich barwach w sezonie 2001/2002, który okrasił zdobyciem trzeciego w swojej karierze mistrzostwa Polski. Starszy z braci Lijewskich jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiej piłki ręcznej. Poza sukcesami na krajowym podwórku, gdzie trzy razy pod rząd zdobywał złoty medal Mistrzostw Polski, ponad dziesięć lat swojej kariery spędził w najlepszej lidze świata – Bundeslidze. Do największych sukcesów Szeryfa należą dwa tytuły mistrza Niemiec oraz triumf w Lidze Mistrzów.

Lijewski to także 251-krotny reprezentant kraju. W biało-czerwonej koszulce zdobył wicemistrzostwo i brązowy medal mistrzostw świata oraz zdobył 711 bramek. Dodatkowo dwa razy został wybierany do najlepszej siódemki mistrzostw świata jako najlepszy prawo rozgrywający.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika