Turniejowe statystyki Nafciarzy

Poniżej prezentujemy „garść” statystyk zawodników Wisły Płock z turnieju w niemieckim Ehingen (opracował: @nomada).

1. Bramki zdobyte przez zawodników według ich nominalnych pozycji.

Komentarz: skuteczność całej drużyny oscylowała w okolicach 55%. Pod względem rzuconych bramek bezkonkurencyjny był Petar Nenadić, który trafił do siatki rywala 20 razy (z tego czterokrotnie z linii siódmego metra). Warto zwrócić uwagę, że prawa strona rozegrania, za którą odpowiadają Bostjan Kavas i Paweł Paczkowski rzuciła jedynie ok. 13% ogółu bramek zdobytych przez całą drużynę, a to jest dwukrotnie mniej niż lewi rozgrywający!

2. Rozkład zdobyczy bramkowych według nominalnych pozycji graczy.

Komentarz: bramki zdobywamy głównie z lewej strony (rozgrywający i skrzydłowy). Dokładnie taką samą ilość bramek rzucili zawodnicy pierwszej i drugiej linii.

3. Udział % rzuconych bramek przez poszczególnych zawodników grających na tej samej pozycji.

Komentarz: największe dysproporcje w zdobyczach bramkowych widać na trzech pozycjach: lewym rozegraniu (pod nieobecność Piotra Chrapkowskiego niepodzielnie króluje Petar Nenadić), prawym rozegraniu (wobec słabej dyspozycji Bostjana Kavasa, więcej trafień odnotował Paweł Paczkowski) oraz środku rozegrania (tu jednak różnica w ilości bramek pomiędzy Michałem Kubisztalem, a Nikolą Eklemoviciem nie bierze się z różnicy klas zawodników ani ich lepszej/słabszej formy –  jej przyczynę należy upatrywać w tym, że 1) pod nieobecność Piotra Chrapkowskiego, Kubisztal jako zmiennik Nenadicia często gra nadal na lewym rozegraniu, a tego statystyki nie uwzględniają oraz 2) Kubisztal częściej rzuca na bramkę niż Eklemović). Na pozostałych pozycjach nie widać aż tak wielkich dysproporcji.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika