Zaczynamy drogę do Mistrzostwa!

IMG_9819Pragnienie handballowych emocji sięga zenitu. Sezon 2015/2016 zapowiada się arcyciekawie,a już jutro zawodnicy oraz kibice zainaugurują 60 rozgrywki PGNiG Superligi. W pierwszej kolejce Nafciarze podejmą na własnym parkiecie MMTS Kwidzyn. Czy kwidzynianie będą chcieli sprawić niespodziankę biorąc przykład z Pogoni Szczecin? Czy Nafciarze zaczną te rozgrywki z rozmachem w drodze po Mistrzostwo Polski? (foto: Bartosz Sobiesiak)

Zespół z Kwidzyna zawsze był wymagającym przeciwnikiem dla płockiej Wisły. Z reguły sprawdza się znakomicie jako sparingpartner, ale należy pamiętać że to jest liga i walka o punkty, gdzie każdy może sprawić niespodziankę. Już w okresie przygotowawczym udało nam się spotkać z MMTS-em w Płocku, ustalając wynik 35:29 dla Nafciarzy. Kwidzynianie jako jedni z nielicznych dokonali zaledwie kosmetycznych zmian w swoim zespole. Nowe twarze będziemy mogli obserwować na rozegraniu, gdzie odnalazł się Marek Szpera oraz na kole, gdzie od października Bartosz Janiszewski powinien wrócić do składu po urazie barku. Również nowa osoba trenera Patryka Rombela dokłada swoją cegiełkę do skromnej „renowacji” zespołu. W ostatnim swoim sparingu MMTS Kwidzyn pokonał 1 ligową Spójnię Gdańsk zaledwie 29:27, a we wcześniejszym turnieju drużyna z Kwidzyna zajęła trzecie miejsce ustępując drużynom: Hasto IF Karlskrona i Wybrzeża Gdańsk.

Nafciarze natomiast wreszcie mają kim grać. Obecnie mamy ośmiu rozgrywających i po powrocie do formy Zbigniewa Kwiatkowskiego oraz Mateusza Piechowskiego możemy liczyć na dobrych zmienników. Sami zawodnicy chwalą sobie atmosferę w zespole. Zarówno nowi jaki i doświadczeni Nafciarze mówią jednym głosem, że stać ich na znakomity wynik w tym sezonie – czują się mocni, a to bardzo ważne dla zespołu. Trener Manolo Cadenas nie ukrywa natomiast swojego niezadowolenia z występów w okresie przygotowawczym, ale zapewnia więcej koncentracji i skuteczności już w meczach ligowych, a więc możemy liczyć na 100% gry w tym inaugurującym spotkaniu.

Wisła Płock – MMTS Kwidzyn już 5 września o godzinie 16:00. Zapraszamy wszystkich do Orlen Areny lub przed telewizory. Mecz transmitować będzie Polsat Sport News. Wspierajmy Nafciarzy od początku! Niech nowi zawodnicy poczują atmosferę najgorętszej hali w Europie!

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika