Ziga Mlakar od nowego sezonu w Wiśle!

foto: siol.net

Ziga Mlakar oficjalnie od nowego seoznu w Wiśle Płock! Kontrakt z zawodnikiem podpisany został na 2 kolejne sezony tj. obowiązywać będzie do 2020. Witamy w Płocku i życzymy samych sukcesów!

27 letni zawodnik występuje w zespole Celje Pivovarna Lasko na pozycji prawego rozgrywającego. Obecny sezon ma bardzo udany zwłaszcza jeśli chodzi o zdobycz bramkową. Pochwalić się może bowiem 36 trafieniami, z których aż 14 zdobył w ramach jednego spotkania z duńskim Aalborgiem. Wynik robiący wrażenie. Nie jest to jednak typowy egzekutor a raczej zawodnik dość silny fizycznie lubiący grę na kontakcie i przyzwoicie spisujący się w defensywie. Do tej pory całą karierę spędził w aktualnym mistrzu Słowenii.

Mlakar zastąpi w Płocku Sime Ivica. Czy ten transfer wypali? Oczywiście ciężko forować wyroki przed sezonem ale trzeba otwarcie przyznać, że jak na nasze ostatnie transfery i klasę graczy jacy trafiali do Płocka to Słoweniec jest zawodnikiem z wyrobioną marką w Europie. Nie jest to oczywiście topowy gracz na swojej pozycji ale na takich zwyczajnie nas nie stać i trzeba szukać półkę niżej. Biorąc pod uwagę te warunki Ziga Mlakar wydaje się idealnym kandydatem do gry w Wiśle.

Jeszcze raz witamy i życzymy powodzenia w nowych barwach!

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika