Zwycięstwa = Atmosfera

W najbliższą środę w Ergo Arenie podopieczni Piotra Przybeckiego w ramach 13 kolejki PGNiG Superligi zagrają z Wybrzeżem Gdańsk. Spotkanie drużyn grup pomarańczowych ma jednego faworyta a są nimi oczywiście Nafciarze, którzy po wyjazdowym zwycięstwie w Lidze Mistrzów z Pick Szeged 24-25, za wszelką cenę będą chcieli podtrzymać zwycięską passę.

Zawodnicy Marcina Lijewskiego z bilansem 5 zwycięstw plasują się na 4 miejscu w grupie pomarańczowej, zaś w tabeli zbiorczej  zajmują 9 pozycję. Gospodarze po ostatnim pewnym zwycięstwie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 29 – 20, będą starali się pokusić o niespodziankę, zwłaszcza, że Mikołajki zobowiązują do prezentów. Ale w tym przypadku z większym prawdopodobieństwem możemy przypuszczać, że tego dnia obdarowanymi będą goście, którzy do tej pory poza minimalną porażką z Vive Kielce 30 – 31, notują same zwycięstwa.

Wiślacy po ostatnim sukcesie odniesionym na Węgrzech, przystępują do meczu w zdecydowanie lepszych nastrojach. Jutrzejsze spotkanie będzie idealną okazją dla zawodników, którzy z różnych przyczyn w ostatnich meczach rzadziej pojawiają się na parkiecie.

Nic tak nie buduje atmosfery w klubie jak zwycięstwa, dlatego w dniu jutrzejszym oczekujemy kolejnego sukcesu Nafciarzy i tak już do końca roku. Przypomnę, że poza wspominanym spotkaniem Wiślaków czeka jeszcze wyjazdowy bój z MMTS Kwidzyn i spotkanie rozgrywane w Orlen Arenie z Górnikiem Zabrze.