3:0 i Nafciarze w finale!

IMG_6402W trzecim i ostatnim dla obu drużyn meczu półfinałowym fazy Play Off, Nafciarze pokonali po ciężkich bojach Wisłę Puławy i zakończyli tą rywalizację wynikiem 3:0. (foto: Bartosz Sobiesiak)

Spotkanie w Puławach od początku nie układało się po myśli płocczan. Zespół zdziesiątkowany kontuzjami musiał eksperymentować co przekładało się na ciężką sytuację na parkiecie. W zasadzie pierwsze minuty były wyrównane, ale swój mecz z pewnością wiódł Przemysław Krajewski, dzięki któremu puławianie schodzili na przerwę z przewagą trzech bramek 15:12.

Nafciarze w drugiej części zaczęli odrabiać straty, a dobrą zmianę zaliczył Rodrigo Corrales. Niestety kontuzji doznał Mateusz Piechowski, który zderzył się z Przemysławem Krajewskim i został zniesiony z parkietu prosto do szpitala. Dopiero na dziesięć minut przed końcem Wisła Płock przypieczętowała wynik spotkania i w rezultacie zwyciężyła 29:31.

Trzy spotkania finałowe zakończyły się kolejno 24:18, 30:28, 29:31. Wisła Płock tym samym spotka się w walce o złoto z obrońcą tytułu Iskrą Kielce. Dla Nafciarzy będzie to walka o ósme w historii Mistrzostwo Polski.

Wisła: Corrales, Morawski, Wichary – Ghionea 9(2k.), Montoro 6, Daszek 4, Syprzak 4, Tioumentsev 4, Racotea 3, Piechowski 1, Kwiatkowski.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika