Bez emocji w starciu z Pogonią

IMG_1741Ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego zgodnie z przewidywaniami było „spacerkiem” dla podopiecznych Manolo Cadenasa. Nafciarze bez najmniejszych problemów pokonali siódemkę Pogoni Szczecin 35:27 (18:12). (foto: Bartosz Sobiesiak)

O dzisiejszym meczu, który nie decydował w przypadku Wisły o niczym przed fazą play-off można napisać jedynie tylko tyle, że się odbył. Portowcy zgodnie z przewidywaniami nie byli w stanie przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi, a za punkt honoru postawili sobie wyjechać z Płocka z jak najmniejszym bagażem bramek, a w ich szeregach brylowali Mateusz Zaremba i Wojciech Zydroń. Łącznie zapisując na swoim koncie trzynaście trafień.

Nafciarze od początku spotkania narzucili swój styl gry i nie pozwalali przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł. Niestety już w trzeciej minucie meczu z powodu urazu plac gry musiał opuścić Sasha Tioumentsev i do końca meczu nie pojawił się na boisku. Jak poważny okaże się uraz dowiemy się prawdopodobnie w dniu jutrzejszym. Bez rozgrywającego jego koledzy systematycznie powiększali swoją przewagę zbytnio nie forsując tempa, a zdobywając kilka bardzo efektownych bramek. Wisłę do zwycięstwa 35:27 poprowadził bardzo skuteczny tego wieczoru Mariusz Jurkiewicz, który zapisał na swoim koncie osiem trafień.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane 11. kwietnia w ramach 1/4 fazy play-off, a przeciwnikiem będzie zespół Chrobrego Głogów.

Wisła Płock – Pogoń Szczecin 35:27 (18:12)

Wisła: Wichary, Morawski – Daszek 5 (2/2), Ghionea 7 (1/2), Wiśniewski 4, Syprzak 4, Jurkiewicz 8, Montoro 1, Racotea 2, Zelenović 1, Tioumentsev, Piechowski

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika