Ciężko na wyjeździe!

12789996_1044096708990585_1112705205_o

Już dziś wieczorem Nafciarze zmierzą się w Arenie Szczecin z Pogonią w ramach 21 kolejki PGNiG Superligi. Natomiast niedługo po tym – w sobotę, w Veszprem – w ostatnim meczu grupy A EHF Champions League Wisła zagra z Mistrzem Węgier MVM Veszprem. Czy Nafciarze godnie zakończą fazę grupową Champions League? Czy walcząca o Play-off’y Pogoń urwie punkty Wiśle? (foto: Bartosz Sobiesiak)

Sytuacja Wisły i Pogoni jest zupełnie inna. Wisła z szansą na pierwsze miejsce przed rozgrywkami Play-Off, a Pogoń o miejsce w tych rozgrywkach musi walczy, ponieważ zajmuje obecnie 9 – nie premiowane – miejsce w tabeli. Dla tych dwóch zespołów dzisiejsze spotkanie będzie niezwykle ważne. Należy sobie jednak odpowiedzieć, czy Nafciarze odpuszczą nieco ligowe spotkanie kosztem sobotniego starcia z Węgrami? Jak zapowiadają Portowcy – będą walczyć i zrobią wszystko by Wisła straciła choć punkt w tym meczu. Z pewnością szczecinianom może pomóc Adam Morawski prezentujący obecnie znakomitą formę w bramce Pogoni. Wisła pojechała do Szczecina bez kontuzjowanych: Bartosza Konitza, Angela Montoro, Marco Oneto oraz Mateusza Piechowskiego, który przebywa w Poznaniu na konsultacji związanej z uszkodzonym wcześniej barkiem. Z Nafciarzami nie zabrał się również Ivan Nikcević, który z uwagi na limit graczy spoza UE oddał miejsce Alexowi Olkowskiemu.

Nafciarze dzięki Chorwatom z Zagrzebia mogą cieszyć się z awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Wisła ma jednak przed sobą ostatni mecz – na wyjeździe zagra z MVM Veszprem, który to bije się o pierwsze miejsce w grupie A i tym samym bezpośredni awans do ćwierćfinałów. Dla płocczan sobotnie spotkanie – oprócz znakomitej atmosfery przyjaźni i zabawy – nie wniesie wiele do sytuacji w tabeli grupy A. Wisła i tak awansuje z ostatniego premiowanego miejsca. Można spekulować z kim Wisła Płock zmierzy się w dwumeczu Last16, ale chyba nieuniknione będzie ponowne starcie z Vardarem Skopje – podobnie jak w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.


Pogoń Szczecin – Wisła Płock 02.03 (środa) godzina 19:15

MVM Veszprem Wisła Płock 05.03 (sobota) godzina 17:00

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika