FC Barcelona – Wisła

 

Aktualizacja 17.02.2018

Relacja

Niestety po bardzo dobry spotkaniu przegrywamy z Barceloną 28 do 27… Było tak blisko a niestety znowu zostaliśmy z niczym. Wielka szkoda ale ogromne dzięki dla zespołu za walkę i dostarczenie nam kibicom wspaniałych emocji. W naszych szeregach najlepszymi strzelcami byli de Toledo i Racotea z 5 trafieniami na koncie.

Była walka, była skuteczność, były ładne trafienia z drugiej linii i z kontry no i były udane parady bramkarzy. Niestety to nie wystarczyło do sprawienia sensacji i wywiezienia choćby punktu z Barcelony.

Zapowiedź

Przed nami kolejny występ Nafciarzy w elitarnych rozgrywkach ­­EHF Ligi Mistrzów. Tym razem na wyjeździe zagramy z FC Barceloną. Początek spotkania w sobotę o 19.30.

Wisła już dziś wyruszyła w podróż do stolicy Katalonii. W składzie znaleźli się zawodnicy, którzy ostatnio narzekali na drobne urazy i przeziębienie tj. Maciej Gębala, Dan Racotea, Jose de Toledo oraz Gilberto Duarte. Decyzją trenera poza składem znalazł się Mateusz Piechowski a w jego miejsce do kadry meczowej załapał się Alex Olkowski. W spotkaniu nie wystąpi za to Michał Daszek, którego dopadł uraz barku i według najnowszej diagnozy musi odpocząć około 10 dni.

Nie ma co się oszukiwać, faworytem w tym spotkaniu na pewno nie jesteśmy a każde inne rozstrzygnięcie niż wygrana mistrza Hiszpanii byłoby sensacją. Nie mniej jednak liczę na dobre spotkanie w naszym wykonaniu i walkę do końca. Naszej szansy upatruję w tym, że rywal w zasadzie nie gra już o nic bo nie przeskoczy prowadzącego w tabeli Vardaru a i do drugiej pozycji traci już 3 punkty. Barcelona skupiać się będzie na utrzymaniu 3 pozycji w grupie co w kontekście trzech pozostałych do końca zmagań grupowych meczy powinno się spokojnie udać zwłaszcza, że Rhein-Neckar Lowen za tydzień straci przecież punkty w Płocku. To oczywiście marzenia ale te są po to aby je spełniać i nie ma co poddawać się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem!

Naprzód Nafciarze!

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika