Gładko na inaugurację!

onetoBez niespodzianek w Płocku. Wisła na inauguracje PGNiG Superligi pokonała w 1 kolejce MMTS Kwidzyn 33:23, a udane debiuty zaliczyli wszyscy „nowi” Nafciarze. (foto: Bartosz Sobiesiak)

Wyjściowy skład Wisły Corrales – Wiśniewski, Zhitnikov, Racotea, Oneto, Zelenović, Ghionea

Pierwszą połowę Nafciarze rozpoczęli dość spokojnie i bez nerwów. Niestety w drugiej minucie Dan Racotea otrzymał od sędziów niespodziankę w postaci wykluczenia. Zespół z Kwidzyna pozwalał sobie na bardzo długie rozgrywanie piłki na granicy błędu „czasu”. Po pierwszych dziesięciu minutach wynik przedstawiał się trzy bramkową przewagą gospodarzy 6:3. W szesnastej minucie o czas poprosił zespół z Kwidzyna. Najwidoczniej gra niezadowalała trenera MMTS’u z uwagi na proste błędy w ataku. Już w dwudziestej minucie mieliśmy wynik 12:7, a trener Manolo nieco zmienił ustawienie wprowadzając poniekąd nową „7-kę”. W 23 minucie to właśnie trener Cadenas poprosił o czas dla swojego zespołu. Pod koniec pierwszej części niebezpiecznie został zaatakowany Angel Montoro otrzymując nieprzyjemny cios pod żebra. 30 minuta zakończyła się przewagą pięciu bramek Nafciarzy 16:11.

W drugiej części Nafciarze zaczęli podobnie – bez nerwów i z premedytacją wykorzystując straty MMTS’u. Dlatego już w 36 minucie o czas poprosił trener gości. Jednak Rodrigo Corrales i Marcin Wichary – broniąc karnego – nie dawali zbliżyć się zespołowi z Kwidzyna i w 40 minucie Nafciarze prowadzili 22:14. Wtedy też pokazał się na parkiecie zmiennik Dimy Zhitnikova Marko Tarabochia. Marko bardzo szybko zaznaczył swoją obecność zdobywając bramkę. Na dziesięć minut przed końcem na tablicy było już 28:18. Nafciarze przeprowadzali bardzo dobre akcje rozbijając obronę Kwidzyna, ale brakowało jeszcze skuteczności. Niestety sędziowie również dołożyli swoją cegiełkę do tego spotkania, ale Wisła nie pozwoliła na oddanie wysokiej przewagi. Po 60 minutach mecz zakończył się wynikiem 31:23

Wisła Płock – MMTS Kwidzyn 31:23 (16:11)

Wisła: Corrales, Wichary– Daszek 3, Wiśniewski 5, Nikcević, Rocha 3(1k), Oneto 3, Racotea 4(1k), Tarabochia 1, Konitz, Zelenović 4, Montoro 2, Zhitnikov 2, Ghionea 4(2k).
Kary: 6 min (Racotea 2, Oneto 2, Konitz 2)

MMTS: Dudek, Kiepulski – Kryszeń 1, Nogowski 2(1k), Szczepański 1, Szpera, Seroka 2, Janikowski, Peret 1, Potoczny 1, Genda 3, Zadura 4, Mroczkowski, Klinger 2, Rosiak 3(2k), Pilitowski 3.
Kary: 12 min (Rosiak 2, Zadura 2, Nogowski 2, Klinger 4, Szpera 2)

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika