Inauguracyjne zwycięstwo

IMG_9592W spotkaniu 15. kolejki PGNiG Superligi Nafciarze pewnie pokonali MMTS Kwidzyn 39:27 (23:13) zbytnio nie forsując. Dzisiejsze spotkanie było swoistym przetarciem przed niedzielnym meczem ligi mistrzów ze Szwedzkim Alingsas HK, które Wisła chcąc zająć trzecie miejsce w grupie musi po prostu wygrać. (foto: Bartosz Sobiesiak)

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy dla płockiego klubu i jego kibiców pod kilkoma względami. Pierwszy gwizdek inaugurujący spotkanie poprzedziły gratulacje oraz okolicznościowe pamiątki za zdobycie brązowego medalu mistrzostw świata przekazane z rąk zarządu oraz właściciela klubu Marcinowi Wicharemu, Kamilowi Syprzakowi, Adamowi Wiśniewskiemu, Mariuszowi Jurkiewiczowi i Michałowi Daszkowi oraz trenerowi Manolo Cadenasowi, którego podopieczni z Wisły dołożyli dużą cegiełkę do pokonania swojego trenera w meczu o trzecie miejsce podczas katarskiego czempionatu. Dodatkowo bardzo gorące przywitanie zgotowali niebiesko-biało-niebiescy kibice.

Z naszej strony Ivan Nikcević otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika grudnia, kolejny znaczącym faktem wypadającym odnotowania było zaprezentowanie nowego klubowego autokaru, który robi naprawę bardzo dobre wrażenie. Chciałoby się powiedzieć nareszcie! Dodając do tego bardzo przyzwoitą frekwencję na trybunach pomimo środku tygodnia i mało atrakcyjnego przeciwnika…warto było spędzić dzisiejsze popołudnie w płockiej hali.

Obydwa zespoły przystępowały do dzisiejszego spotkania w zgoła różnych nastrojach. Kwidzynianie po blamażu we własnej hali w ostatniej kolejce nie przyjeżdżali do Płocka w dobrych nastrojach. Uwzględniając potencjał kadrowy oraz aktualną dyspozycję obu drużyn nie trudno było wskazać faworyta tego pojedynku. Sztab szkoleniowy Nafciarzy nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Kamil Syprzaka, Miljana Pusicy i Adama Wiśniewskiego, a możliwość gry w dzisiejszym meczu Angela Montoro i Mateusza Piechowskiego ważyła się do ostatnich minut. Ostatecznie wspomniana dwójka nie znalazła się w kadrze meczowej.

Spotkanie zgodnie z przewidywaniami od początku przebiegało pod dyktando Nafciarzy, którzy po pierwszych pięciu minutach prowadzili 4:2 i nadawali ton grze, a goście w większości ograniczali się do przeszkadzania i razili nieskutecznością pod bramką przeciwnika. W pierwszych dziesięciu minutach meczu podopieczni Manolo Cadenasa na skutek bardzo agresywnej obrony Kwidzynian, stawali na linii siódmego metra, aż czterokrotnie pewnie zamieniając rzuty na trafienia. W tym fragmencie meczu brylował popularny „Dżony”, który zapisał na swoim koncie sześć bramek. (11 min. 8:3). Niestety dla widowiska spotkanie skończyło się zanim jeszcze się rozpoczęło. Goście w ogóle nie podjęli „rękawicy” pomimo ubytków kadrowych Wisły, która z każdą upływającą minutą systematycznie powiększała swoją przewagę. W szesnastej minucie po skutecznym lobie Tiago Rochi trener Krzysztof Kotwicki poprosił o pierwszą przerwę na żądanie, która nie wpłynęła w żaden sposób na grę jego podopiecznych. Podsumowując pierwszą połowę dzisiejszego meczu zakończoną pewną wygraną Wisły 23:13 należy zwrócić na dwa aspekty: bezradność kwidzynian i 100% skuteczność Ghionei, który na osiem trafień nie pomylił się ani razu.

Druga połowa musiała się odbyć i tyle by wystarczyło napisać. Nafciarze nie forsowali tempa kontrolując wypracowaną przewagę, a kwidzynianie próbowali, ale niewiele im wychodziło. Po dziesięciu minutach drugiej odsłony meczu podopieczni Manolo Cadenasa prowadzili 28:18, a sam mecz delikatnie mówiąc nie porywał. Nie będziemy się pastwić nad żadną ze stron, napiszemy tylko tyle…pewna wygrana Nafciarzy 39:27 i co najważniejsze bez żadnych urazów przed niedzielnym meczem ligi mistrzów w Szwecji.

Wisła Płock – MMTS Kwidzyn 39:27 (23:13)

Wisła: Wichary, Corrales, Morawski – Nikcević 6. Ghionea 9 (3/3), Daszek 4, Kwiatkowski, Rocha 6 (1/1), Zelenović 2, Jurkiewicz 1, Racotea 7 (3/3), Tioumentsev 3

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika