Mecz prawdy

Ostatnie mecze w wykonaniu Nafciarzy nas nie rozpieszczały – porażka z Fuchse Berlin u siebie czy słaba gra przeciwko Górnikowi Zabrze. Dziś czas na weryfikację naszej aktualnej formy – o 20:45 mecz z Fenix Toulouse na wyjeździe. Czy zespół jest w kryzysie czy poprzednie spotkania były tylko wypadkiem przy pracy?

Gołym okiem widać było, że coś w naszym teamie nie funkcjonuje tak jak tego wszyscy byśmy oczekiwali. W zespole jakby załamała się atmosfera i nie widać tej radości z gry tak potrzebnej do odnoszenia korzystnych rezultatów. Oby dziś przyszło przełamanie i wszystko wróciło na właściwe tory. Potrzebne do tego będzie przede wszystkim dobre spotkanie w defensywie, która od początku sezonu nie prezentuje tego do czego przyzwyczaił nas trener Sabate. Osobiście właśnie w tym elemencie upatruję przyczyny słabszej gry zespołu. Defensywa, choć przed sezonem utraciła zaledwie jedno ogniwo w osobie Philipa Stenmalma, wygląda na mocno zagubioną. Susnja, do tej pory nasza ostoja, w spotkaniu sprzed tygodnia notorycznie przegrywał pojedynki 1:1 przez co rywal zdobywał łatwe gole. Liczę na zdecydowanie lepszą postawę w dniu dzisiejszym. To powinno też pomóc Loczkowi w odbijaniu piłek a wiadomo, że w ataku zawsze coś się ugra choćby w grze z kontry.

Dla mnie dzisiejsze starcie to mecz prawdy, który odpowie na pytanie w którym kierunku my zmierzamy. Wydaje się, że na papierze mamy najśliniejszy skład od lat czego niestety nie widać na boisku. Cieżko przypuszczać, że przy naszym budżecie będziemy w najbliższym czasie w stanie zbudować silniejszą kadrę a to powoduje, że rodzi się pytanie czy projekt Sabate ma szanse na sukces czy będziemy skazani na wzloty i upadki. Ja osobiście jestem za trenerem mimo iż wiele jego decyzji może dziwić czy zastanawiać. Wierzę, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu i daleki jestem od tego aby jego dotychczasową pracę przekreślać i rozpoczynać nowy rozdział. Parafrazując klasyka „dajmy mu spokojnie popracować, to najlepszy trener w historii Wisły”…

Trzymam kciuki za przełamanie w dzisiejszym spotkaniu. Naprzód Nafciarze!

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika