O kolejne ligowe zwycięstwo!

IMG_4693Przed szczypiornistami płockiej Wisły 9 kolejka PGNiG Superligi. Tym razem Nafciarze wybierają się do Głogowa, by sprawdzić formę tamtejszego Chrobrego. Czy osamotniony Bartosz Jurecki powstrzyma Wisłę? Czy gospodarzy czeka kolejna sromotna klęska? (foto: Bartosz Sobiesiak)

Głogowianie tragicznie zaczęli obecny sezon, przegrywając mecz za meczem. Z pewnością kontuzja Tomasza Rosińskiego pokrzyżowała plany trenerowi Chrobrego. To właśnie popularny „Rosa” w parze z Bartoszem Jureckim miał stanowić o sile zespołu z dolnego śląska. Chrobry Głogów z pięcioma punktami obecnie zajmuje ósme miejsce w krajowej klasyfikacji tracąc do Wisły dziewięć punktów. W historycznych starciach to głogowianie musieli uznawać wyższość Wisły Płock – w ostatnim sezonie spotkania obu zespołów zakończyły się wynikiem 126:88.

Nafciarze po kolejnej porażce w Lidze Mistrzów mogą czuć się niepewnie w otoczeniu mało zadowolonych kibiców. Co prawda w rozgrywkach „lokalnych” są obecnie niepokonani, ale od Wisły Płock oczekuje się czegoś więcej na tym poziomie rozgrywek. Mecz z Głogowem będzie kolejnym przetarciem przed meczem w najlepszej lidze Europy. To właśnie głogowianie sprawdzą formę Nafciarzy przed niedzielnym pojedynkiem z SG Flensburgiem-Handewitt. Niestety na parkiecie nie zobaczymy dziś Adama Morawskiego i Marco Oneto, który co prawda wznowił treningi, ale na Głogów jeszcze za wcześnie.

Wisła Płock jest zdecydowanym faworytem, ale nie może zabraknąć koncentracji w tym spotkaniu.

 

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika