Ostatni mecz 2023 roku

Dziś rozegramy ostatnie spotkanie w bieżącym roku. “Los” tak chciał, że będzie to jednocześnie ten pojedynek, na który czeka się miesiącami. Nadzieje jak zwykle są duże, oczekiwania chyba nie mniejsze. Dla mnie będzie to pewnie lekko dwudziesty któryś (nie wiem, nigdy tego nie liczyłem więc może być więcej) mecz w Kielcach i jeszcze nigdy nie zaznałem naszego zwycięstwa. Dziś to się musi zmienić!

Forma obu zespołów nie była optymalna na przestrzeni tej kończącej się rundy jesiennej. W przypadku Wisły to nic nowego – rok w rok mamy przeciętną pierwszą część sezonu. Kielce zwykle szły jak taran teraz jednak i u nich mechanizm się zaciął. Wpływ na to zapewne miały liczne urazy, które wykluczały z gry czołowych zawodników. Jaką dyspozycję drużyn zobaczymy dziś na boisku? U nas promyk nadziei wlał fantastyczny występ i wygrana z Veszprem ale pamiętajmy, że to był w zasadzie jeden dobry mecz i choć kolejne superligowe potyczki wyglądały dobrze z naszej strony to raczej nie powinniśmy wyciągać z nich daleko idących wniosków. Także jaką Wisłę zobaczymy dziś w Kielcach – nie wiem. Co do przeciwników to rozpoczęli gierki przed meczem informując o małych szansach na występ Moryty czy Karacica. Z dużym prawdopodobieństwem jednak obaj dziś zagrają więc rywal będzie w najmocniejszym zestawieniu. U nas myślę, że nie ma szans aby wrócił Dima czy Susnja. 

Tak jak wspominałem na mecz się wybieram choć zarzekałem się, że za to dziadostwo, które nam zaserwowano z terminem, nie pojadę. Superliga zamiast promować ligę i budować swoją markę wokół tych spotkań rok w rok urządza nam cyrk z przekładaniem i absurdalnymi terminami jak ten dzisiejszy tuż przed świętami czy wtorek jak to graliśmy finał 2 lata temu. To wszystko działa na szkodę dyscypliny, utrudnia kibicom udział w wydarzeniach i buduje niepotrzebnie niezdrową atmosferę wokół tych spotkań. Ja widać jednak nikomu to nie przeszkadza bo sytuacja powtarza się 3 rok z rzędu.

Trzymajmy kciuki za nasz zespół aby wreszcie udało się przełamać Kielce na ich parkiecie! Naprzód Nafciarze!

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika