Ostatni wyjazd w sezonie zasadniczym

IMG_9725W 21. kolejce PGNiG Superligi Wisła Płock zmierzy się – w ostatnim wyjazdowym spotkaniu sezonu zasadniczego – z Zagłębiem Lubin. Po sromotnej klęsce w Lidze Mistrzów Nafciarze muszą zejść na ziemię i wbrew słynnej maksymie: Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz, stawić czoła najważniejszym spotkaniom w Pucharze Polski i o Mistrzostwo Polski. Przecież coś jeszcze jest do wygrania! (foto: Bartosz Sobiesiak)

Zagłębie Lubin nie ma najlepszej sytuacji w tabeli. Zresztą bardzo podobnie jak to było w zeszłym sezonie Miedziowi walczyć będą o udział w play off Mistrzostw Polski. Obecnie lubinianie zajmują dziewiąte miejsce z dorobkiem 14 punktów i mają jeszcze szanse by walczyć o najlepsze dla siebie miejsce w rozgrywkach. W ostatniej kolejce zespół z dolnego śląska doznał dotkliwej porażki na terenie Pogoni Zabrze i podobnie jak Nafciarze potrzebują odbudować morale w drużynie.

Wisła do Lubina uda się niestety w okrojonym składzie. Zabraknie Tiago Rochy, Miljana Pusicy oraz Ivana Nikcevicia, który to we wtorek przeszedł badania po kontuzji jaka przytrafiła się w Skopje. Obecnie sztab i sam zawodnik czekają na wyniki, następnie zostaną pojęte dalsze kroki co do ewentualnego powrotu do gry.

Mecz przedostatniej kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, odbędzie się w środę 25 marca o godz. 18.00.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika