Po zwycięstwo!

IMG_2014Już w tę sobotę Nafciarze zmierzą się na wyjeździe z zespołem RK Celje Pivovarna Lasko w trzeciej kolejce rozgrywek Ligi Mistrzów. Będzie to mecz z gatunku tych „o cztery punkty”. Czy Nafciarze będą w stanie wywieźć korzystny wynik z gorącego słoweńskiego terenu? (foto: Bartosz Sobiesiak)

Sobotni rywale naszej drużyny zajmują obecnie 3 miejsce w grupie, mając na swoim koncie 2 punkty zdobyte po zwycięstwie w pierwszej kolejce nad Besiktasem. Słoweńcy bliscy byli odniesienia kolejnego zwycięstwa, ale w drugiej kolejce, po niezwykle wyrównanym pojedynku, ulegli jedną bramką drużynie z Zagrzebia (20:21). Najskuteczniejsi w drużynie Celje są dwaj rozgrywający, Ziga Mlakar i David Razgor, którzy zdobyli odpowiednio 10 i 9 bramek. To właśnie na tych szczypiornistów należy zwrócić szczególną uwagę. Warto przypomnieć, że w drużynie Celje gra również były Nafciarz, Luka Dobelsek.

Wiślacy pojechali do Słowenii bez obrotowego Marco Oneto, który nabawił się kontuzji. Brak tego zawodnika to z pewnością spore osłabienie, ale trzeba mieć nadzieję, że osamotniony w ataku Tiago Rocha da sobie radę. Cieszy natomiast powrót na parkiet Milijana Pusicy i Zbigniewa Kwiatkowskiego. Ci dwaj zawodnicy z pewnością wzmocnią obronę Wisły, a to może okazać się kluczowe w osiągnięciu korzystnego wyniku. Liczymy również na solidny występ pozostałych zawodników, jak i na przełamanie Bartosza Konitza, który jak dotąd gra poniżej swoich możliwości i oczekiwań kibiców.

Dotychczasowe mecze Nafciarzy w Lidze Mistrzów mogą napawać optymizmem. Korzystny wynik z Veszprem i wyrównana walka z PSG udowodniły, że w naszej drużynie drzemie spory potencjał. Przy maksymalnej koncentracji i dobrej skuteczności można z pewnością myśleć o korzystnym rezultacie.

Travis

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika