Sezon 22/23 za nami

Dopiero co w maju jechaliśmy do Magdeburga i Kielc a tu już rozgrywki w sezonie 22/23 dobiegły końca. Nafciarze niezwykle udany sezon przypieczętowali zdobyciem Pucharu Polski a wczoraj pojawiła się informacja, że EHF przydzieliła naszej drużynie dziką kartę na rozgrywki ligi mistrzów 23/24. Kolejny sezon zapowiada się równie emocjonująco!

Kluczowa informacja dla dalszego rozwoju klubu pojawiła się oficjalnie na początku czerwca – trener Xavi Sabate zostaje w Płocku do 2026 roku. Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że jest to główny architekt sukcesów Wisły w ostatnich sezonach. Dysponując budżetem wyraźnie niższym od krajowego rywala i zdecydowanie niższym niż europejskie handballowe potęgi otarł się o finał 4 ligi mistrzów przegrywając o włos z późniejszym tryumfatorem rozgrywek oraz minimalnie uległ Kielcom w meczu decydującym o mistrzostwie kraju (przy wydatnej pomocy sędziów dla zespołu rywala należy dodać). To pokazuje jakim fachowcem jest trener Sabate i jak cenny jest dla naszego klubu. Teraz wszystko w gestii prezesa, który powoli powinien zacząć przekuwać słowa w czyny i pozyskać dodatkowe środki, które dałyby dodatkowe możliwości w budowie kadry zespołu (być może nawet już na przyszły sezon a na pewno na sezon 24/25). Nie ma już miejsca na dalsze improwizacje na prawej stronie i bezwzględnie musimy wzmocnić skład na tej pozycji prawdziwym fachowcem nawet kosztem dużych wydatków.

Całe szczęście (poparte ciężką pracą wykonaną w Kolonii przez wiadome osoby), EHF spojrzała na nas przychylnym okiem i przydzieliła miejsca w Lidze Mistrzów na kolejny sezon. To otwiera drogę do pozyskania tak zawodników jak i sponsorów, zapełnienia hali na mecze z renomowanymi rywalami dla klubu a dla nas kibiców pokazania się nie gorzej niż w Magdeburgu na innych halach w Europie. Wszystkie karty są w naszych rękach teraz tylko każdy musi odpowiednio nimi zagrać. Nie zmarnujmy tego robiąc wszystko aby kolejny sezon to był kolejny krok naprzód!

Pozostaje czekać czy klub nas czymś jeszcze zaskoczy przed nowymi rozgrywkami czy kadra jest zamknięta a wykonywana praca nakierowania będzie na budowę drużyny na jeszcze kolejny sezon.

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika