To może być mecz na poziomie.

IMG_6336Już w sobotę 12 września Nafciarze będą gościć w Orlen Arenie faworyta do brązowego medalu. Wisła Puławy obecnie trzecia siła ligi chce sprawić niespodziankę w Płocku. Czy Nafciarze potwierdzą swoją siłę i zapiszą na swoim koncie kolejne dwa punkty? Czy niezwykle zmotywowani puławianie zaskoczą płocką Wisłę? (foto: Bartosz Sobiesiak)

To z pewnością bardzo ważne spotkanie dla obu zespołów. Choć te dwie drużyny spotykały się już w sezonie przygotowawczym – na turnieju w Brześciu – to chyba sobotnie spotkanie będzie zupełnie inne. Przypomnijmy, że wynik poprzedniego meczu to zaledwie dwie bramki przewagi na korzyść Wisły Płock 34:32. Puławy to bardzo silny zespół, który solidnie przygotowywał się do sezonu z myślą o wygrywaniu i walce o medale. W ostatni meczu puławianie grali głównie młodymi zawodnikami, a trener Ryszard Skutnik testował schematy przed meczem z Płockiem. Wisła Puławy jest niezwykle zmotywowana, a posiadając w swoim składzie bardzo skutecznego Nikole Prce i Jana Sobola wydają się być niewygodnym przeciwnikiem.

Wisła po dwóch udanych występach jest pewna swego, ale szanuje przeciwnika i przyznaje, że goście nie przyjadą tu na spacer. W szeregach Nafciarzy bardzo dobrze zaczął spisywać się Nemanja Zelenović, który wreszcie wyróżnia się na liście strzelców jako lider. Świetne występy może również zapisać Marco Oneto – niezwykle waleczny w obronie jak i w ataku. Niestety na parkiet nie wybiegnie natomiast Miljan Pusica, którego czeka kilu tygodniowa przerwa oraz wracający do sprawności Mateusz Piechowski i Zbigniew Kwiatkowski. Czekamy zatem na ten pojedynek z niecierpliwością.

Mecz kolejki Wisła Płock – Wisła Puławy już w tę sobotę o godzinie 17:30 w Orlen Arenie. Transmisja na Polsacie Sport.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika