Wraca Liga Mistrzów

W miniony weekend Nafciarze wznowili rozgrywki po przerwie na mistrzostwa świata udanie inaugurując rundę wiosenną wysoką wygraną z Chrobrym Głogów. To jednak było jedynie preludium do dalszych spotkań ze zdecydowanie mocniejszymi rywalami. Pierwsza weryfikacja formy zespołu już w najbliższy czwartek podczas spotkania z mistrzem Niemiec!

Mecz z Chrobrym Głogów był okazją do debiutu w naszych barwach Gergo Fazekasa, który jak na tak długą przerwę zaprezentował się nadspodziewanie dobrze zgarniając tytuł zawodnika spotkania. Co jeszcze ważniejsze na parkiet po długiej przerwie spowodowanej urazem wrócił mózg naszego zespołu czyli Niko Mindegia! To pozwala z optymizmem patrzeć na drugą część sezonu i nawet z niewielkimi nadziejami na uratowanie awansu w lidze mistrzów. Co prawda zadanie to będzie arcytrudne ale dopóki piłka w grze trzeba mieć nadzieję. Pierwsza szansa na punkty będzie w spotkaniu przeciw drużynie SC Magdeburg czyli aktualnemu mistrzowi Niemiec, który w dniu wczorajszym w meczy pucharowym pokonał THW Kiel. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że nie jesteśmy faworytem tego spotkania a żeby zgarnąć jakiekolwiek punkty musimy zagrać absolutnie perfekcyjne spotkanie. Rywal ma swoje problemy bo wielu zawodników jest po ciężkim miesiącu gier w ramach mistrzostw świata, w niedzielę grali spotkanie zakończone dogrywką na ligowym podwórku a do tego poważnego urazu kolana nabawił się obrotowy mistrzów świata Magnus Saugstrup, który tym samym dołączył do innego zawodnika leczącego już uraz tj. Omara Magnussona. Obaj gracze są niezwykle istotnymi ogniwami zespołu z Magdeburga jednak Kay Smits czy Moritz Preuss to też szczypiorniści o uznanej renomie i z pewnością będą bardzo trudnym przeciwnikiem dla naszego zespołu. W miejsce kontuzjowanego praworozgrywającego Magdeburg ściągnął jeszcze „przymierzanego” do Wisły Lipovine ale nie wiem czy będzie on mógł zagrać w spotkaniu w czwartek.

Czeka nas na pewno ekstremalnie trudne zadanie ale wierzę, że mocno postawimy się mistrzowi Niemiec i spróbujemy zawalczyć o punkty. Potrzebne będzie mocne wsparcie z trybun także stawiamy się na sektorze za bramką i pomagamy drużynie w odniesieniu zwycięstwa.

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika