Wygrana z Chrobrym

W swoim drugim meczu po przerwie na mistrzostwa świata, Nafciarze pewnie zwyciężyli zespół Chrobrego Głogów 29 do 21. Najwięcej goli dla nas zdobyli Sulic i Mihic – po 6.

Trzeba powiedzieć, że pierwszy mecz na własnym parkiecie od niemal dwóch miesięcy wypadł co najwyżej średnio. O ile obrona funkcjonowała jeszcze względnie przyzwoicie to atak pozycyjny wyglądał bardzo słabo. Przerwa w rozgrywkach niestety nic tutaj nie zmieniła i nadal w przodzie zespół ma ogromne problemy z konstrukcją akcji i tym samym znajdowanie dogodnych pozycji rzutowych. Dało się to odczuć przede wszystkim w drugiej odsłonie spotkania gdzie rzuciliśmy ledwie 11 goli. Wynik bardzo słaby biorąc pod uwagę klasę rywala i zbliżający się dwumecz w lidze mistrzów z Silkeborgiem mającym w swoich szeregach takich zawodników jak świeżo upieczony mistrz świata Nikolaj Markussen. Oj wiele musi się w naszej grze poprawić abyśmy realnie mogli liczyć na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Wydawało się, że okres przerwy w rozgrywkach będzie bardzo pracowity dla naszego zarządu. Czekałem na informację o przedłużeniu umowy z Orlenem i pozytywne wieści z rynku transferowego. Niestety, tradycyjnie zresztą, przyszło tak mi jak i innym kibicom obejść się smakiem. Nadal nie wiemy nic o obsadzie bramki oraz lewej i prawej połówki rozegrania. Liczne plotki mówiące o zmianie prezesa także nie znalazły swojego potwierdzenia w rzeczywistości i za sterami klubu w dalszym ciągu zasiada Adam Wiśniewski. Zobaczymy zatem jaki zespół przygotuje nam prezes na przyszły sezon. Obyśmy tylko nie usłyszeli za moment, że na realne wzmocnienia jest już za późno jak to bywało w latach ubiegłych.

Kolejny mecz nasi zawodnicy rozegrają w najbliższy piątek w Gdańsku. Przeciwnikiem będzie Wybrzeże.

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika