Wygrana ze Stalą

W swoim kolejnym ligowym starciu Nafciarze wysoko pokonali Stal Mielec 37 do 19. Najlepszym strzelcem w naszych szeregach był zdobywca aż 11 trafień Sergey Kosorotov.

Dwa poprzednie spotkania, z Kwidzynem i Gdańskiem, nie zachwyciły choć oczywiście oba mecze wyraźnie na korzyść Wisły. W meczu ze Stalą również nie pokazaliśmy super gry – wysoki wynik to raczej „zasługa” słabo dysponowanego rywala, który poza bramką właściwie nie miał żadnych jasnych punktów. Za to nasza bramka w pierwszej połowie broniona przez Ahmetasevica prezentowała się wyjątkowo słabo. Może się chłopak rozegra ale póki co (biorąc pod uwagę to co widziałem w jego wykonaniu wczoraj i w czasie sparingów) to wygląda na to, że to będzie jego pierwszy i ostatni rok w niebiesko-biało-niebieskich barwach. Podobne odczucia można mieć co do Jana Jurecica – jest nieskuteczny i właściwie w tym momencie niewiele wnosi do naszej gry. 

Na przeciwległym biegunie za to znalazł się wczoraj Sergey Kosorotov. Rzucał z daleka, wchodził na zwodzie w strefę, trafiał z karnych i jeszcze długimi fragmentami przyzwoicie stał w obronie. Świetne spotkanie, takie na jakie wszyscy czekaliśmy po dwóch pierwszych przeciętnych meczach, choć trzeba zaznaczyć, że nie dostawał też w nich szansy pokazania się w takim wymiarze czasowym jak wczoraj.

Cieszy również powrót do składu Michała Daszka i dobry występ Mikołaja Czaplińskiego, któremu mocno kibicuję. W pełni wykorzystuje brak w składzie Przemysława Krajewskiego i godnie go zastępuje. 

Już w najbliższy wtorek zaczynamy zmagania na europejskich parkietach. Do Płocka przyjeżdża rumuńska HC Constanta i jest to zdecydowanie najważniejsze spotkanie dla nas w pierwszej części sezonu. Ewentualna wpadka zamknęłaby nam drogę do mierzenia się z silniejszymi zespołami i „skazała” na takie spotkania jak to wczorajsze gdzie, nie oszukujmy się, emocji za wiele nie było. Ważne jest to, że rewanż gramy na wyjeździe także tym bardziej koniecznie musimy wypracować sobie taką przewagę aby na rewanż jechać ze spokojną głową.

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika