Wysoka wygrana z Puławami

W meczu na szczycie grupy pomarańczowej PGNiG Superligi Wisła wysoko pokonała Azoty Puławy 31 do 21. Najlepszym strzelcem w naszych szeregach był Dan Racotea z 5 trafieniami.

Nafciarze rozpoczęli spotkanie w dość zaskakującym zestawieniu. Na środku nie było ani spodziewanego Marko Tarabochii, ani Nemanji Obradovica ani Gilberto Duarte. W pierwszych 15 minutach meczu na tej pozycji grał Rumun Dan Racotea – przyznam się, że nie widziałem jeszcze meczu aby rozgrywał on w dłuższym wymiarze czasowym. Pomyślałem sobie „oho, niezłych mamy playmakerów w zespole skoro pierwszym wyborem trenera jest boczny rozgrywający”.  Rumun jednak pozytywnie zaskoczył. Był zdecydowany, dużo rzucał i co najważniejsze trafiał a także robił pozycje dla Tomka Gębali, który również słał swoje bomby bez zbędnego biegania na prawą połówkę. Czyżby to przymiarki do „nowego” środkowego na przyszły sezon?

W pierwszej odsłonie dobra gra Nafciarzy skończyła się w momencie wejścia na boisko… nominalnego playmakera czyli Marko Tarabochii. Zaczęło się tradycyjne granie w szerz i krzyżówki, które nie robiły na przyjezdnych żadnego wrażenia. Do tego doszła słaba postawa Marcina Wicharego w bramce, który wpuszczał wszystko co leciało w jego kierunku (jeszcze w pierwszej połowie zmienił go Adam Morawski). Efektem tego jest ledwie remis po 15 po 30 minutach gry. Wynik dość zaskakujący zważywszy na to, że optycznie to Wisła wyglądała na boisku lepiej.

Druga połowa to od pierwszych chwil szturm Nafciarzy. Szybko zdobywane bramki plus bardzo dobra postawa Loczka (ponad 50% skutecznych obron na koniec spotkania w tym 2 karne) spowodowały, że w 45 minucie było w zasadzie po zawodach. Goście w tym czasie zdołali trafić ledwie 2 razy i przegrywali już różnicą 5-6 bramek. Nafciarze utrzymywali tempo gry do końca karcąc gości kontrami (świetna akcja Lovro Mihica) i ostatecznie wysoko zwyciężyli 31 do 21. Brawo Panowie! Oby forma utrzymała się do przyszłego weekendu kiedy to mamy bardzo ważne spotkanie z RK Zagrzeb.

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika