Znamy obsadę koła na przyszły sezon

foto: fcbarcelona.cat

Abel Serdio z Barcelony i Jeremy Toto z Saint-Raphael to nowi obrotowi Wisły, których zobaczymy w przyszłym sezonie w niebiesko-biało-niebieskich barwach. Witamy w klubie i życzymy samych sukcesów!

Pierwszy z nich trafi do Wisły na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją nowej dwuletniej umowy po sezonie 20/21. Jest to zawodnik, który wyróżniał się w rozgrywkach ligi hiszpańskiej grając jeszcze w Valladolid, co zaowocowało transferem do Barcelony. Tam, niestety dla niego, grał niewiele bo oczywiście konkurencja z najwyższej światowej półki o czym przekonał się wcześniej przecież Kamil Syprzak. Dla 26-cio letniego zawodnika, który ma jeszcze wiele lat gry przed sobą i z pewnością może się dalej rozwijać, sytuacja okazała się nie do przyjęcia i postanowił poszukać klubu, w którym będzie mógł regularnie występować. Fajnie, że wybrał Wisłę bo zapowiada się prawdziwym wzmocnieniem pozycji obrotowego w klubie, która przez ostatnie kilka lat mocno kulała. Zawodnicy, których trener miał do dyspozycji chyba nie do końca wpisywali się w hiszpański styl gry przez co nie odgrywali tak istotnej roli jak byśmy tego wszyscy oczekiwali. Gorąco wierzę, ze Abel Serdio będzie ważnym ogniwem zespołu zwłaszcza, że jest to zawodnik mogący grać zarówno w ataku jak i obronie.

O ile o planach ściągnięcia Hiszpana słychać było już od dłuższego czasu, to transfer Francuza może dla wielu być sporym zaskoczeniem. Jest to zawodnik grający przede wszystkim w defensywnie a jest w kadrze przecież Leon Susnja, który też sporadycznie dostawał szansę w ataku. Zobaczymy jak to wszystko zostanie poustawiane. O Francuzie wiemy tyle, że jest z pewnością zawodnikiem bardzo silnym fizycznie (co zresztą sygnalizował Kamil Syprzak mający okazję grać przeciw Toto we Francji) i że Wisła będzie dla niego najsilniejszym klubem w jakim do tej pory miał okazję występować. Zawodnik ma 27 lat także liczymy, że to co do tej pory pokazywał to nie jest szczyt jego możliwości i grając w Płocku zaliczy progres pozwalający na przedłużenie jego umowy, która wstępnie podpisana została na okres jednego roku. Swoją drogą ciekawe, czy długość umowy nie świadczy o tym, że klub dogadany jest już z innym obrotowym, który miałby dołączyć do nas od sezonu 21/22.

Coraz mniej niewiadomych mamy jeśli chodzi o kadrę zespołu na kolejny sezon. Zostają właściwie 3 zagadki: co z prawym rozegraniem – czy Igropulo zostanie, kto na prawe skrzydło, czy dołączy młody Olejniczak. W sprawie Rosjanina docierają do nas sprzeczne informacje: raz, że odchodzi i na jego miejsce dołączy nowy zawodnik, za moment, że jednak zostaje bo nie ma alternatywy. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy ale wydaje się, że rozsądnym wyjściem (jeśli oczywiście tylko fundusze pozwolą) byłoby szukanie innego rozwiązania na tę pozycję bo chyba nawet sam zawodnik nie do końca wierzy, że będzie w stanie jeszcze grać na pełnych obrotach. Co do skrzydła to klub wyraźnie celuje w zawodnika z Polski – mówi się, że Patryk Mauer byłby idealnym kandydatem i ciężko się z tym nie zgodzić. Zdecydowanie w top3 polskich prawoskrzydłowych razem z Daszkiem i Moryto z Kielc. Ostatnia niewiadoma to Olejniczak, który ponoć jest dogadany w Kielcach (cóż za zdziwienie…) jednak ze względu na sytuację finansową tego klubu nie jest pewne czy finalnie dojdzie do podpisania umowy.

Wszystkie niewiadome powinny się wyjaśnić w ciągu nadchodzącego tygodnia. Czekamy z niecierpliwością!

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika